Соціальна відповідальність

Багатьом з нас, слова "соціальна відповідальність" окреслюють важливі і правильні речі, проте не кожен здатен їх втілювати в життя. Під соціальною відповідальністю слід розуміти правила життя і поведінки, які необхідні для побудови справедливого суспільства і які є основою його стабільного функціонування.
Проте, у наш час, реальність зовсім інша. Ніби всі і розуміють, що потрібно робити для того, аби побудувати щасливе і справедливе суспільство, але коли справа стосується безпосередньо окремих його представників, то вони починають мислити категоріями особистого, а не колективного. Така поведінка яскраво зображується у приказці "моя хата з краю - я нічого не знаю".
Колективна поведінка, часто веде до самопожертви, іноді навіть ціною життя індивіда. До неї підходить оригінал вже згаданої приказки "моя хата з краю – першим ворогів зустрічаю". Погодьтеся, в нерівній битві із ворогом, у нашому випадку ворог – це байдужість, безвідповідальність, марнотратство, корупція тощо, відважний боєць (суспільний індивід) програє, але одразу ж стає героєм. Він кладе своє життя на вівтар справедливого суспільства. В нього ані на мить не виникнуть сумніви, що він зробив щось не вірно.
Отже, соціальна відповідальність – це внутрішній стан людини, її відчуття у необхідності творити добро, допомагати нужденним та боротися із несправедливістю, часто цінною власних обмежень і втрат.
Проте ця боротьба ніколи не є марною. Вона гуртує навколо себе сильних особистостей, пасіонаріїв, які здатні змінити життя на краще, взяти на себе відповідальність і принести в суспільство відчуття потрібності, змін, а найголовніше – дати надію на краще життя, у якому кожен буде оцінений відповідно до своєї праці, талантів та здібностей, а не завдяки грошам, зв’язкам та сімейним підрядам.

Источник: “http://zhzh.info/publ/28-1-0-8211”

ТОП новости

Вход