Якби Захід хотів, то трибунал по збитому Боїнгу вже б створили, – експерт


Активність розслідування щодо збитого росіянами "Боїнга-777" знизилася. З самого початку було зрозуміло, що це Росія. Однак Захід демонструє позицію страуса і не хоче загострення стосунків із Росією.

Про це 24 каналу розповів співголова ГІ "Права справа" Дмитро Снєгирьов.

Як зауважує фахівець, СБУ надала міжнародним організаціям доказову базу, що "Боїнг" збили з російського "Бука", ще влітку 2014 року – радіоперехоплення, відео, фото, ідентифіковані особи (хто, звідки стріляв), маршрут пересування "Бука". Одразу після того, як був збитий літак, пролунали заяви про створення міжнародного трибуналу. Але Росія заблокувала це рішення в Радбезі ООН.

Водночас, вважає Снєгирьов, пасивність української влади також не сприяє завершенню розслідування. На його переконання, українська влада ховає голову в пісок і боїться сказати правду про справжніх замовників трагедії. Україна може сама розпочати судовий процес. Крім того, збиття "Боїнга" продемонструвало, що повітряний простір є нашою ахіллесовою п’ятою.

"Необхідно ставити питання перед нашими західними партнерами про те, щоб у разі російської агресії з повітря або повторення атак на повітряні судна наші міжнародні партнери (насамперед НАТО), забезпечили безпеку європейського повітряного простору і закрили небо над Україною", – переконаний Дмитро Снєгирьов.

Все це, на думку експерта, дозволяє Росії лавіювати, і вона може уникнути відповідальності.

"СРСР у 1978 році збив південнокорейський пасажирський "Боїнг". Але ніхто так і не був покараний. А в теперішньому випадку Росія може маневрувати, вкидаючи в інформпростір так звані версії, хто збив "Боїнг". І цим Кремль знижує можливість створення міжнародного трибуналу. Минуло чотири роки. Якби Захід хотів, то про трибунал уже було б рішення", – підкреслив Дмитро Снєгирьов.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/extreme/yakby-zakhid-khotiv-to-trybunal-po-zbytomu-boyinhuvzhe-b-stvoryly-eksp/” Об этом сообщает vdnews.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход