Україна - у трійці світових експортерів меду

У 2017 році на топ-трійку виробників меду припадало близько 40% від усього обсягу експорту. У ціновому сегменті Україна конкурує з Китаєм, В’єтнамом, Аргентиною та Індією.

Частка України в загальному світовому обсязі експорту меду у 2017 році становила 10%. Про це повідомила національний консультант Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Ганна Бурка. Об этом сообщает tushenka.in.ua со ссылкой на СМИ.


"Лідером серед світових експортерів меду є Китай з часткою в загальному обсязі експорту в 19%, за ним слідують Україна і Аргентина — з практично рівною часткою — по 10%. Отже, у 2017 році на топ-трійку припадало близько 40% від усього обсягу експорту", — зазначила Бурка.


За її словами, в Україні практично увесь експортований обсяг — in bulk (розливна маса. — ред.). При цьому в ціновому сегменті Україна конкурує з Китаєм, В’єтнамом, Аргентиною та Індією.


Близько половини від усього обсягу було імпортовано країнами ЄС. Основними імпортерами були: Німеччина — 12%, Велика Британія і Франція — по 6%. Другим найбільшим покупцем меду є США — 30% від загальносвітового обсягу. Далі зі значним відставанням слідують Японія, Китай і Саудівська Аравія.


При цьому, як наголошується, незважаючи на лідерство серед світових експортерів меду, Китай імпортує значну частину меду, в основному — з Нової Зеландії (більше 70% — мед мануки).


"За два роки імпорт зріс на 25%. Зростанню попиту на імпортний мед сприяє як підвищення рівня життя населення, так і загальносвітовий тренд на здорове харчування і споживання натуральних продуктів", — йдеться в повідомленні.


Експерт також зазначила, що на тлі першої десятки експортерів виділяється Нова Зеландія.


"Не дивлячись на відносно невеликий обсяг експорту меду — тільки 11,1 тис. тонн — середня вартість його перевищує $24,32 за 1 кг. Пояснення цьому феномену достатньо просте: поставки меду мануки (одного з найдорожчих видів меду). Окрім того, 80% меду, що йде на експорт, — це фасована продукція", — пояснюється в повідомленні.


Загалом обсяг світової торгівлі медом за останні п’ять років зріс на 18% і досяг у 2017 році 690,3 тис. тонн загальною вартістю $2,37 млрд.


Кореспондент

Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/ukraina__u_triytsi_svitovyh_eksporteriv_medu_288958.html”

ТОП новости

Вход