Виборча катастрофа: лідери президентських і парламентських перегонів мають невисокі рейтинги

ТРИВОЖНИЙ ДЗВІНОЧОК / Об этом сообщает agregator.in.ua со ссылкой на СМИ.


Загальнонаціональне опитування населення України було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 25 травня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Фінансування опитування здійснене в рамках проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Для порівняння наводяться результати загальнонаціонального дослідження, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з партнерами у травні 2013-го, березні 2014-го, грудні 2016-го та грудні 2017-го років .

Переважна більшість громадян (68%) планує взяти участь у виборах Президента України, тоді як однозначно не бажають брати такої участі лише 17% (решта респондентів ще не визначилися в цьому питанні). Серед регіонів дещо вирізняються Південь, де рівень готовності до участі у виборах помітно менший – 54%, та Захід, де готовності до участі у президентських виборах найвища – 76%.


Серед кандидатів на президентську посаду відсутні явні лідери, рейтинг усіх основних політиків доволі невисокий.

Відносно найбільшу підтримку серед тих респондентів, які планують взяти участь у виборах, має Юлія Тимошенко – 13,3% виборців (причому рівень її підтримки мало відрізняється у різних регіонах). Далі йдуть Анатолій Гриценко – 9,4% (вищим його рейтинг є в Західному та Центральному регіонах), Юрій Бойко – 8,4% (чий рейтинг забезпечують майже винятково Схід, Південь та Донбас) та Петро Порошенко – 7,6% (його рейтинг дещо вищий на Заході і дещо нижчий на Сході), Олег Ляшко – 7,4% (його позиції трохи міцніші в Центрі та на Півдні).

Рівень потенційної готовності до участі у виборах до Верховної Ради України є приблизно таким самим, як і щодо виборів Президента (65%), тоді як 19% опитаних не налаштовані брати участі у виборах. Ці показники мало різняться у різних регіонах країни, за винятком Півдня, де готові взяти участь у виборах значно менше – 51%.

Серед політичних партій найбільше голосів тих, хто піде на вибори, отримали б партія «Батьківщина» (12,6%) та партія «Громадянська позиція» (10,7%). Далі йдуть – партія «Опозиційний блок» (8,5), Політична партія «За Життя» (8,1%), Радикальна Партія Олега Ляшка (7,9%), Блок Петра Порошенка «Солідарність» (7,8%). Імовірно, долають виборчий бар’єр також Об’єднання «Самопоміч» (5,1%) та нещодавно зареєстрована партія «Слуга народу» (5,0%).

Рейтинги партій мають деякі регіональні відмінності: підтримка партій «Батьківщина» та «БПП «Солідарність» дещо нижча на Півдні та Сході, а популярність партії «Громадська позиція» забезпечується переважно Заходом та Центром. Натомість на Заході та в Центрі дуже слабкими є позиції «Опозиційного блоку» та партії «За життя».

Більшість громадян (62%) вважають, що Україні потрібні нові політичні лідери, не бачать такої потреби 27%. Найбільше висловлюють потребу у нових лідерах у Західному регіоні (78%), найменше – на Півдні (46%). В решті регіонів нових лідерів прагнуть близько 60%.

Конкретних осіб як нових політичних лідерів бачать лише 25% респондентів, причому найменшим цей показник є на Півдні (19%), а найвищим – на Донбасі (37%).

У відкритому запитанні, коли респондентів просили назвати прізвище нового бажаного лідера, чітко виділилися три лідери: Святослав Вакарчук (7%), Володимир Зеленський (6,6%) та Євген Мураєв (6%).

Головними якостями, якими, на думку громадян, мають відрізнятися нові лідери, є в першу чергу некорумпованість (54%), чесність (46%) та готовність реально захищати інтереси людей (45%). Натомість наявність патріотизму та чіткого плану дій є важливою для 22% опитаних, освіченість та професіоналізм – для 16%, наявність лідерських якостей – для 15%. Найрідше респонденти згадували про заможність потенційного лідера (1%), готовність досягати своєї мети будь-якими методами (4%).

Загальнонаціональне опитування населення України було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 25 травня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Фінансування опитування здійснене в рамках проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Джерело статті: “http://bukinfo.com.ua/show/news?lid=103196”

ТОП новости

Вход