Європарламент проголосував за впровадження санкцій проти Угорщини

Під час напруженого голосування у Європейському парламенті більшість євродепутатів підтримали пропозицію щодо введення санкцій проти Угорщини, передає УНН з посиланням на DW.

Члени Європарламенту у середу не підтримали уряд Угорщини, який звинувачується у підриванні демократії та недотриманні основних цінностей Європейського Союзу. Об этом сообщает gazetahot.in.ua со ссылкой на СМИ.


Євродепутати проголосували за активацію статті 7 проти уряду прем’єр-міністра Віктора Орбана, що може призвести до втрати Угорщиною своїх прав брати участь у голосуванні у ЄС.


За інформацією видання, голосування не принесе негайного покарання Угорщини, але це відкриває двері для введення санкцій.


Тепер пропозиція буде передана на розгляд керівникам 28 держав-членів ЄС для затвердження. Проте, потрібно одностайне голосування, щоб призупинити право Угорщини на голосування та розпочати введення санкціїй — це крок, який може бути заблокований Польщею, зазначає видання.


Стаття 7 Договору про ЄС передбачає, зокрема, обмеження прав країни-члена євроспільноти, у тому числі права голосу, у зв’язку з порушенням умов договору або недотримання цінностей.


Нагадаємо, у травні минулого року у Європарламенті ухвалили резолюцію із закликом накласти санкції на Угорщину.


Напередодні прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Європейський Союз своїми діями намагається "шантажувати" угорський уряд через антиміграційний курс останнього.


УНН

Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/yevroparlament_progolosuvav_za_vprovadzhennya_sanktsiy_proty_ugorshchyny_295246.html”

ТОП новости

Вход