Стримати глобальне потепління: в ООН закликають звести до нуля викиди вуглекислого газу

Стримати глобальне потепління: в ООН закликають звести до нуля викиди вуглекислого газу
Ілюстративне фото




За даними експертів, це допоможе уникнути серйозних наслідків для життя на планеті Об этом сообщает newsinfo.in.ua со ссылкой на СМИ.


У світі необхідно істотно скоротити викиди вуглекислого газу, щоб обмежити глобальне потепління на рівні 1,5 градусів за Цельсієм. Про це йдеться в доповіді Міжурядової групи експертів по зміні клімату (IPCC) ООН, передає РБК-Україна.


У IPCC порахували, що для необхідних змін в енергетичному секторі потрібно близько 2,1 млрд євро. У той же час викиди вуглекислого газу необхідно скоротити на 24% до 2030 року (порівняно з 2010), а до 2050 року — звести до нуля.


За даними експертів, зростання глобального потепління на рівні 1,5 градуса необхідно обмежити, щоб уникнути серйозних наслідків для життя на планеті. На сьогодні фіксується підвищення температури приблизно на 1 градус порівняно з доіндустріальною епохою. Як наслідок, це призводить до екстремальних погодних умов, підвищення рівня моря і танення льодовиків.







Зазначимо, мета Паризької угоди по клімату — до кінця століття утримати глобальне потепління в межах 2 градусів у порівнянні з доіндустріальною епохою. Обмеження глобального потепління 1,5 градусами прописано в ній як додаткова мета.


Раніше вчені з’ясували, що берегова ерозія вічної мерзлоти в Арктиці прискорює глобальне потепління.


У лютому Європарламент затвердив правила скорочення викидів вуглекислого газу.


Джерело статті: “http://glavcom.ua/news/strimuvannya-globalnogo-poteplinnya-do-2050-roku-neobhidno-zvesti-do-nulya-vikidi-co2-534378.html”

ТОП новости

Вход