Мінекономіки впроваджує систему моніторингу обігу земель в Україні


Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства 4 листопада презентувало концепт системи моніторингу використання та обігу землі в Україні.

Про це повідомляє Interfax-Україна.

Згідно з повідомленням на сайті міністерства в понеділок, система моніторингу міститиме інформацію про перехід прав на землю, власників, вартість угод купівлі-продажу й оренди тощо. Також з її допомогою можна буде отримати інформацію про концентрацію земель в одних руках, зазначили в Мінекономіки.

У міністерстві наголосили, що подальші кроки впровадження системи полягають у забезпеченні обміну даними між державними реєстрами (Держгеокадастр, Реєстр речових прав, Реєстр юридичних осіб тощо) і створенні програмного продукту, який аналізуватиме ці дані.

«Система земельного моніторингу надасть можливість бачити онлайн, що відбувається із землекористуванням та власністю на землю, як вона змінюється, де обробляється чи сплачуються податки тощо. Таке нововведення зробить земельні відносити прозорими та контрольованими. Незабаром представимо дорожню карту реалізації проєкту», – наведено в повідомленні слова міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова.

Як повідомлялося раніше, депутати Волиньради вимагають у президента, уряду та Верховної Ради заборонити торгівлю землями сільськогосподарського призначення.

У вересні Кабінет міністрів затвердив законопроєкт про ринок землі і передав його на розгляд до парламенту.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/all/minekonomiky-vprovadzhuye-systemu-monitorynhu-obihu-zemel-v-ukrayini/” Об этом сообщает gordonua.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход